Első fellépés a jubileumi kórustalálkozón

Április 24-én délután tartották az első koncertet az idei, kerekévfordulós Csömöri Kórustalálkozón a római katolikus templomban. A huszadik alkalommal megrendezett hangverseny jubileuma alkalmából ebben az évben kétnapos: első nap a helyben működő kórusok kaptak meghívást, így a tavaly ősszel alakult evangélikus gyülekezeti énekkar is. A kórus három művet adott elő, orgonán Kertész Dóra kísérte őket. A fellépők között a legfiatalabb csapat volt a mienk, mégis – vagy talán éppen ezért is – hosszú vastapsot kaptak a nem túl népes közönségtől.

A másfél órás koncerten fellépett még a katolikus és baptista énekkar, a Vox Animi Vegyeskar és az Amantis Kamarakórus.

A második napon, vasárnap szintén öt órától a Vox Animi Vegyeskar kezdi majd a műsort. Érdekesség, hogy repertoárjukban protestáns népénekeket is előadnak, köztük az ismert Ó terjeszd ki… címűt is. Utánuk a Budapesti Soli Deo Gloria Kamarakórus, a budapesti Ciszterci Szt. Imre templom kórusa és az ugyancsak budapesti Monteverdi Kórus lépnek fel. Egyebek mellett J.S. Bach, Mendelssohn, Liszt, Kodály, Bárdos Lajos művek csendülnek majd fel, nem egyszer hangszeres kísérettel.