Ajándékkészítő kézműves foglalkozás

Hagyományainkhoz híven az idei ádventben is megszerveztük a Vasárnapi Iskolában az ajándékkészítő kreatív foglalkozásunkat. December 15-én aztán a koszorún égő három gyertya mellett előkerültek az ollók, ragasztók, gyöngyök, fenyőágak és persze az elmaradhatatlan mézeskalács-tészta, hogy a szorgos kis kezek nyomán szebbnél szebb ajándékok készülhessenek.

Mindezek eredményeként a délelőtt végére papírangyalok, karácsonyfadíszek, ajándékdobozok, gyertyatartók tömegével várakoztak arra, hogy az őket nagy gonddal készítő mestereik hazavigyék őket, és majd gondosan becsomagolva Szentestén a karácsonyfa alá tehessék nagy örömöt szerezve ezzel a szeretteiknek.

Az ajándékkészítő alkalommal párhuzamosan az istentiszteleten megemlékeztünk templomunk alapkőletételi évfordulójára. Ez alkalomból lelkészünk, Johann Gyula részleteket olvasott fel a templomtörténeti iratokból.