Ifjúsági kerületi nap Nyíregyházán

„Láss, ne csak nézz!” volt a mottója az északi egyházkerületi ifjúsági napnak Nyíregyházán, 2014. március 8-án.

Az egyapos rendezvénynek a Túróczy Zoltán Evangélikus Általános Iskola adott otthont. Ifjúságunk egy csapata is részt vett a jól sikerült alkalmon. Hazatérve Matusek Marcell az alábbi beszámolót írta Karancsi Rudolf képei mellé:

Tegnap egy nagyszerű úton volt ifjúságunk 12 tagja (akárcsak az apostolok). Egyházkerületi ifjúsági találkozó alkalmával indultunk Nyíregyháza felé. A programokon sokat énekeltünk és rengeteg bizonyságtételt hallgatunk meg. Különösen megragadó volt a romákat hallgatni, akiknek nem adatott meg egy biztos, hívő háttér.

Az ebéd után pedig egy kellemes sétát tettünk a kora tavaszi időben, fagyiztunk, beszélgettünk… Sportolásra is volt lehetőség, így táncolhattunk, vagy akár falat mászhattunk.

Hazafelé vezető úton előkerült egy gitár és végig énekeltünk a buszon, sőt, még egy kis jó cselekedetre is futotta az időnkből.

Összefoglalva, nagyon jól érezte magát, sokat beszélgetett, nevetett a csömöri 12.