Szeretteinkre emlékezve

November 1-jén került sor Solymár Péter, tavaly elhunyt korábbi lelkészünk sírkövének avatására.

A délelőtti ködös idő után napsütés várta november 1-jén a szeretteik sírjához érkező csömörieket. Ezen a szombat délutánon került sor Solymár Péter tavaly elhunyt, korábbi lelkészünk sírkőavatására is. Az alkalom szolgálatát az unokaöcs és keresztfiú, Baranyay Csaba kőszegi lelkész végezte. Igehirdetése a sírkövön is olvasható igevers alapján hangzott: „A keresztről való beszéd Istennek ereje” (1Kor 1,18).

Ugyanazon a napon, egy órával később kezdődött az a temetői istentisztelet, amelyen a gyülekezet lelkésze, Johann Gyula a Szentírás szavával emlékeztette a hallgatóságot: a halál pillanata egy új élet kezdetét jelenti, és akik Jézusban halnak meg, azokra örök élet vár.