Ötvened vasárnapja

Az idei farsang utolsó vasárnapján Veli-Matti Hynninen, finnországi testvégyülekezetünk, a loviisai gyülekezet nyugalmazott lelkésze hirdette Isten igéjét.

A 31. zsoltár 6. verse alapján tartott prédikációját Solymár Eszter tolmácsolta.

A március 2-ai vasárnap délelőtt Veli-Matti köszönetprédikációnak nevezte igehirdetését, amelyben hálát adott Istennek mindazért a sok szépért, a barátokért és a megszámlálhatatlan élményért, amely őt hozzánk, csömöriekhez köti. Hiszen a több évtized alatt a két gyülekezet tagjai szinte hazajártak egymáshoz, az imádság közös nyelve pedig a nyelvi és földrajzi akadályokat is képes volt legyőzni.

Az igehirdetés után a 70. születésnapját a közelmúltban ünneplő finn lelkészt a gyülekezet nevében Johann Gyula köszöntötte, aki egy evangélikus korálokat tartalmazó cd-vel ajándékozta meg Veli-Mattit, feleségét, Camillát pedig egy csokor virággal üdvözölte.