Gyülekezeti alkalmak

Ha közösséget, gyülekezetet keres, vagy az Úristen szavát hallgatná, bátorítjuk, hogy látogasson el hozzánk. Alkalmainkon, istentiszteleteinken várjuk szeretettel!

Heti állandó gyülekezeti alkalmak

Vasárnap 9.00 óra: vasárnapi iskola gyerekeknek (óvodás kortól a konfirmációig, három korcsoportban)

Vasárnap 10.30 óra: istentisztelet

(minden hónap első vasárnapján és az egyházi ünnepek alkalmával úrvacsorai szolgálat)

Hétfő15.15-től–15.45-ig, valamint 15.50-től–16.20-ig: óvodai hittanoktatás a Kéknefelejcs Óvodában

Szerda 15.30–16.00: óvodai hittanoktatás a Nefelejcs Óvodában

Hétfő–szerda 8.00–14.00 óra: hittanórák a helyi általános iskolában (tanítási időben)

Kedd (kéthetente) 19.00 bibliaóra

Szerda 18.00 óra: felnőtt bibliaóra a gyülekezeti házban

Szerda 19.00 óra: énekkari próba a gyülekezeti házban (július, augusztus: szünet)

Szerda 20.00 óra: rézfúvós együttes próbája

Szombat 14.00 – 17.00 (kéthetente): konfirmandus délután

Péntek 19.30 óra: ifjúsági bibliaóra a gyülekezeti házban

Havi egy alkalommal, pénteken 19.30 Közös Pont bibliakör

Ünnepi gyülekezeti alkalmak

• Vasárnap 18.00 óra: istentisztelet Csömörön – böjtben, ádventben

• Kedd-péntek 18.00 óra: Nagyheti esti istentisztelet

A további ünnepi alkalmakról (pl. húsvét, karácsony) a gyülekezeti híradásainkban tájékozódhat!

Egyéb eseményekhez kötődő gyülekezeti alkalmak

• Január közepén, vasárnaptól-szombatig (7 este) 18.00 óra: ökumenikus imahét a helyi egyházak templomaiban (felváltva)

• Februárban (böjt első vasárnapja előtti hét), vasárnaptól-vasárnapig (8 este) 18.00 óra: farsangi imahét a gyülekezeti házban

• Október első vasárnapja 10.30 óra (istentiszteleti alkalom): konfirmációi vizsga

• Október második vasárnapja 10.30 óra (istentiszteleti alkalom): konfirmációi úrvacsora

• Június első fele, vasárnap délután: tanévzáró istentisztelet (az iskolaévtől függően)

• Június közepén: gyülekezeti nap (templom, gyülekezeti ház)

• Július: nyári ifjúsági tábor, vasárnapi iskolások tábora

• Szeptember első fele, vasárnap: tanévnyitó istentisztelet (az iskolaévtől függően)

• Október végén reformációi istentisztelet a nagytarcsai, – cinkotai, – csömöri evangélikusok szervezésében

Gyülekezeti alkalmak Kistarcsán (a csömöri lelkész szolgálatával)

• Vasárnap 9.00 óra: istentisztelet a Szeretetotthonban (úrvacsora minden hónap első vasárnapján és az ünnepeken)

• Minden 2. szombaton 10.00 óra: kórházi istentisztelet a Pest Megyei Flór Ferenc Kórházban

Az aktuális gyülekezeti alkalmakról a honlapunk híradásaiból is tájékozódhat!

Közösségeinkről részletesen itt olvashat.

Az ifjúsági körrel kapcsolatos információkat itt találja meg.