Gubek Manci néni meghalt

Hosszú betegeskedés után, 81 éves korában elhunyt Gubek Mária, sokunknak Manci néni, a csömöri evangélikus gyülekezet korábbi felügyelője, a FÉBÉ Diakonissza Egyesület régi tagja, templomjáró, istenfélő testvérünk.

Manci néni úgy tartozott hozzá a vasárnapi istentiszteletekhez, mint az oltárhoz a virág; az első oldalsó padokban hűségesen kísérte figyelemmel a gyülekezet életét vasárnapról-vasárnapra évtizedeken keresztül. Evangélikus gyerekek százait köszöntötte konfirmációjuk alkalmából. Egészégi állapota romlásáig aktívan vett részt a gyülekezetet érintő döntésekben, ügyekben.

Közéleti szerepvállalása hasonlóan mozgalmas volt. Nyugdíjba vonulásáig a csömöri posta vezetője volt, 1990-től három cikluson át önkormányzati képviselőként tevékenykedett szülőfalujáért. Ismerve szemünk előtt leélt életét, biztosak lehetünk benne, Manci néni hazatalált. Emlékét megőrizzük.